Antalya 4.0 Raporu

Amaç ve Yöntem

Antalya geleceğini ele alan konuları bütün paydaşlarla birlikte ele alarak belirlenecek yol haritasının herkes tarafından benimsenmesi ve hem üyelerimize hem de bütün Antalya’ya katkı yapabilmek amacıyla Odamızın 2018 yılı teması "Antalya 4.0" olarak belirlendi.

İlk adım olarak, Odamız tarafından amaç ve yöntem belirlemesi yapıldı. Antalya 4.0 amaç ve yöntem dokümanına ulaşmak için tıklayınız.

Akabinde ise, Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu himayelerinde, 3 Mart 2018 tarihinde Aska Lara Otel'de açılış toplantısı gerçekleştirildi. ATSO Başkanı Davut Çetin’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Nefi Kara, Devrim Kök, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi ve AKEV Üniversitesi rektör ve akademisyenleri, siyasi parti temsilcileri, meslek odası başkanları ile ATSO Meclis Üyeleri katıldı.


Antalya 4.0 Raporu

Antalya Valimiz Münir Karaloğlu himayelerinde “Antalya geleceğini konuşuyor” sloganıyla başlattığımız “Antalya 4.0 projesi” kapsamında, kentin tüm dinamiklerinin katılımıyla bir vizyon belgesi oluşturmak hedefi ile yola çıkıldı.

Bu kapsamda Kent 4.0, Tarım 4.0, Turizm 4.0, Ticaret 4.0, Sanayi 4.0 ana başlıklarında ilgili paydaş kurumlar, STK’lar, sektörden iş insanları, uzman ve danışmanlardan oluşturulan çalışma gruplarının katılımıyla 8 çalıştay ve 8 odak grup toplantısı gerçekleştirildi. Ayrıca, yeni dönemin ilk genişletilmiş meslek komiteleri müşterek toplantısında, komite üyelerimizin de görüş ve önerileri de alındı.

Bütün bu çalışmaların neticesinde “Antalya 4.0” Raporu yayınlanarak kamuoyu ile paylaşıldı.

Raporumuza ulaşmak için tıklayınız.